Error
 • ReCaptcha plugin needs a public key to be set in its parameters. Please contact a site administrator.

Alp Galip
Neden Sosyal Medya?

Written by Alp Galip on Saturday, 11 May 2013 Posted in Social Media

Sosyal Medya'nın günümüzdeki önemi.

Neden Sosyal Medya?
Günümüzde dünya genelinde sosyal medya ağları hızla büyümekte ve sosyal medya kullanıcıları ise hızlı bir şekilde artmaktadır. Günümüz reklam dünyasında ise hızlı bir şekilde sosyal medya reklamlarına olan yönelme gözle görülür bir biçimdedir.

Şu an dünyanın önde gelen çoğu markası sosyal medya reklamları için çok ciddi bütçeler ayırmakta. Ülkemizde son yıllarda gelişmekte olan sosyal medya reklamcılığı, etkili ve doğru bir şekilde yapıldığı takdirde, işletmeler için ciddi anlamda fayda sağlamaktadır.

Sosyal medya yönetimi kısa sürede büyük kazanç sağlama niyetiyle yapılmamalıdır. Sosyal medya bir işletmenin sosyal medya ağlarındaki halkla ilişkiler(PR) görevini yürütür. Bu nedenle sürekli bir şekilde devamlılığını koruyarak bu çalışmaları sürdürmek gereklidir. Profesyönel bir ekip ile yapılan ve sürdürülen bir sosyal medya sayesinde işletmelerin takipçi ve paylaşımlarının ulaştığı kitle sayısı günden güne artmaktadır. Fakat bu sonlandırıldığı veya ihmal edildiği takdirde aynı şekilde takipçi ve paylaşımların ulaştığı kitle sayısında ise azalma görülmektedir.

Peki neden sosyal medya?
 • Sosyal medya kısa sürede mevcut müşterilerinize ve potansiyel müşteri olabilecek kitlelere hızlıca ulaşmanızı sağlar.
 • Sosyal medya ile takipçiniz olan bu kişileri anı anına yeniliklerden, kampanyalarınızdan veya onlara sunacağınız diğer fırsatlardan haberdar edebilirsiniz.
 • Sosyal medya ile yeni müşteriler, tedarikçiler veya çözüm ortakları bulabilirsiniz.
 • Sosyal medya aracılığı ile başında durmadığınız bir iş yerinizin müşteri memnuniyetini sınayabilir, müşterilerinizden gelecek olan şikayetleri değerlendirerek, hizmet/ürün kalitenizi arttırabilirsiniz.
 • Sosyal medya aracılığı ile 7/24 sürekli bir farkındalık yaratmaktasınız. İşletmeniz sürekli göz önünde olacağı gibi sürekli bir şekilde insanların aklında kalmaktadır. Bu da herhangi bir ihtiyaç doğrultusunda ilk akla gelen işletmelerden biri olacağınız için sizi rakiplerinizden bir adım öne atmaktadır.
 • Sosyal medya yönetimi, yazılı basın, radyo veya tv gibi mecralardan çok daha düşük maliyetli bir hizmet olduğu için küçükten büyüğe tüm işletmelere etkili bir şekilde reklam yapabilme fırsatı sunmaktadır.
 • Comments (0)

   Leave a comment

   You are commenting as guest. Optional login below.